Do Porosu jsem letěl sám – Skipřenka dodělávala účetnictví pro asi tak milión firem nebo kolik jich má a naší společníci, Honza s Lucku už byli týden na místě. Ale let do Řecka je dneska pro nás rutina a tak jsem bez problémů dorazil do Athén, pak do Pirea, kde jsem nasedl na trajekt (byl jsem tam skoro sám) a bez potíží vystoupil na Porosu. Přejel jsem pendlíkem do Galatas a pěšky se vydal asi 3km do loděnice. Honza s Luckou mi přišli naproti a tak jsem se ani nenadál a byl jsem na lodi, co stála na suchu.

Nemá smysl přípravný týden, spíše tedy 10 dní, nějak podrobně popisovat. Prostě se východem člověk ráno vstane, oblékne si montérky a pustí se do práce. Skončí až se západem slunce, kdy už na práci není vidět. Pak si dá jídlo a jde spát. A tak dokola.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPráce bylo jak na kostele a zajímavé je, že ani po týdnu vlastně nebyla vidět. Nicméně jsme vyměnili všechna okna, všechna skla v luknách včetně těsnění, vyčistili jsme naftovou nádrž, Honza vylepšil rozvod vody pod dřezem a samozřejmě se obrousil trup lodě pod vodoryskou a natřel antifoulingem. Taky rutina.

Po deseti dnech Honza s Luckou odjeli – jen těsně se minuli se Skipřenkou, která naopak přijela. No dodělali jsme co šlo a 18.dubna šla Meret na vodu. Zajímavostí bylo, že nás jeřáb složil nejdřív kýlem do písku a musel nás posunout dál.

No nahodili jsme motor, pak ho museli odvzdušnit a nahodit znovu a opatrně jsme vypluli směrem k Porosu. Cestou jsme zjistili, že motor už nehází (!) a že se ho povedlo spravit!

Na Porosu jsme ve stání u Vangelise loď uklidili a napucovali, aby byla připravena na sezónu jak se sluší a patří. A pak jsme mazali domů.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1 COMMENT

LEAVE A REPLY