Naše mořské dobrodružství začalo paradoxně moji návštěvou zubaře. Naštěstí, v tento okamžik už to mám za sebou, a i když si paní zubařka žádá mého navratu za 3 neděle, můžeme konečně (ja s nateklou pusou) začít balit. Možná se bude i vám hodit znalost toho, co vlastně s sebou, jako naprosté krysy suchozemské, bereme.

Už od našeho přihlášení do kursu řešíme zejména dvě věci. Oblečení a mořskou nemoc. Kromě těchto dvou věcí se samozřejmě snažíme co nejvíc naučit ze skript a z literatury a připravujeme se na zkoušky VMP (termín máme v červnu), ale otázka „co s sebou“ a „bude nám blbě?“ nás zaměstnávají asi nejvíc. Seznam je sestavený podle informací, které jsem vydoloval na webu, zejména na www.jachting.info

Jako suchozemci, co byli v Chorvatsku akorát v létě u moře, nevíme vlastně, jaké počasí nás v druhé květnovém týdnu vlastně může čekat. Další neznámá je samozřejmě pobyt na jachtě, noční plavba a celý výcvik na kursu. Takže jsme poslední dva měsíce v debatách neustále driftovali od totálně lehké výstroje typu šortky-sandály-tričko-mikina-bunda až po výbavu, kterou by i Amundsem přivítal s dojetím. Navíc loď je evidentně malá a osobní prostor tam moc nebude. Takže co s tím?

Po spoustě googlování, hledání a také po diskuzích na jachting.info, jsme se nakonec dopracovali k seznamu, který najdete níže. Po kurzu ho chceme poctivě vyhodnotit a napsat sem, co se osvědčilo, čeho bylo málo a co jsme naopak vůbec nepoužili.

Oblečení
Ačkoliv jsme koketovali s myšlenkou pořídit jachtařské bundy, nakonec jsme se rozhodli s nimi počkat. Co když nám bude celý týden blbě a na loď už nikdy nevstoupíme? To by bylo bund docela škoda. Takže jsme zvolili kombinaci našich starých věcí z dob našeho horolezení a věcí nových, které ale nejsou zase tak speciálně jachtařské a nejsou ani příliš drahé.

První vrstva – funkční prádlo, co saje pot. Z lyží s tím máme ty nejlepší zkušenosti. Druhá vrstva – flíska, pořízená za pár korun. Třetí vrstva do horšícího se počasí – softshell bunda. Proti větru, nepromokavá, prodyšná. Já jí pořídil v Rakousku se slevou a Lucie tady v Praze taky v Outletu. A bude-li ještě hůře, čtvrtou vrstvou bude nepromokavá bunda do deště. Já použiju svoji starou horolezeckou Salewa a Lucka si před časem pořídila novou na výlet do Londýna, kde ovšem ani nekáplo. :-). Dost jsme debatovali o zimní bundě, co máme na lyže a prkna, ale nakonec jí nebereme. Tak doufám, že se to neukáže jako proklatá chyba 🙂

Celý bágl

 

Položka Počet
ponožky 10
spodní prádlo 8
termo prádlo tričko 1
termo prádlo kalhoty 1
tričko 3
šortky 2
bunda softshell 1
flíska 1
bunda vrchní Salewa 1
velká pláštěnka 1
čepice s kšiltem 1
šátek 1
kalhoty outdoor 1
kalhoty nepromokavé 1
kalhoty na pevninu (džíny) 1
plavky 1
boty na jachtu 1
boty na pevninu 1
spacák  
oblečení na spaní 1
rukavice 1
sluneční brýle se šňůrou 2
kulíšek 1
kapesník 5
polštářek na spaní 1
boty do vody 1
ručník 1
toaletní papír 2
kartáček na zuby 1
zubní pasta 1
hřeben 1
ibalgin 1
paralen 1
lékárnička 1
prášky na spaní 1
čípky na zvracení 1
Kinedril 1
žvýkačky na nevolnost 1
opalovací krém nejvyšší faktor 1
knížka (malá) tématická 🙂 1
Kapky do očí 1
Kompas 1
baterka 1
čelovka 1
zápalky 1
foťák + dobíječka 1
mobil+nabíječka 1
kletr 80l 1
nůž 1
kamera+nabíječka 1
psací potřeby 2
kalkulačka 1
dýmka a příslušenství 1
jar 1
houbičku na nádobí 1
jídlo 1
otvírák na konzervy 1
otvírák na víno 1
sůl/pepř 1
termohrníčky 2
lodní deník 1
skripta učební 1
rukoveť jachtaře 1
občanka plus kopie 1
pas plus kopie 1
platební karta 1
řidičák, občanka + kopie 1
pojištění 1
peníze 1
dvě fotografie 3,5×4,5 2

Tak uvidímě, co z toho bude užitečné, co použíjeme jako balast a co nutného jsme s sebou nevzali. 🙂

LEAVE A REPLY