Plány na příští rok jsou docela smělé. Tedy aspoň na nás. Snad se nedopustím troufalosti, když je tady zveřejním. A jsem zvědavý, jak to s těmi plány bude, až tu budu sedět přesně za rok a bilancovat. Takže.

Plán číslo jedna je vyrazit do Londýna na Boatshow, které se koná hned v lednu. Letenky už máme, hotel taky, reportáž určitě bude zde.

První naše plavba bude při spuštění Ochechule na vodu, což očekáváme někdy v březnu, dubnu.

Na moře vyrážíme poslední týden v dubnu, kde nás čeká týdenní plavba na Bavárce 38, Queen Rose. Posádka bude kompletní rodinná plus kapitán. Cílem je zdokonalit se v plavbě a manévrech, otestovat navigaci určenou pro Ochechuli a nafotit fotografie pro náš další knižní projekt. Vyplouváme z Biogradu, loď už je rezervovaná.

V červnu by měla přijít Expedice Orlík. Plánujeme s Ochechulí vyrazit ze Slap proti proudu. Pak přes Orlickou přehradu na Loužek, kde na nás bude čekat Bavarka Rose 890 se zbytkem posádky. Ta společně s Ochechulí vytvoří flotilu, která bude brázdit Orlík následující 3 dny.

Pak, v srpnu, by mělo přijít Řecko na lodi Sachmet a s její kapitánkou. Týden courání kolem řeckých ostrovů.

No a na zěvěr mořské sezóny přijde naše kapitánská panenská plavba v Jaderském moři s vlastní posádkou. Nejspíš loď okolo čtyřiceti stop z Biogradu na přelomu září a října.

A pak? Uvidíme, co bude dál. Láká nás středozemní moře okolo Itálie. Už jsme předběžně přihlášení na dvoutýdenní plavbu ze Salerna přes Sardinii do Afriky a dál na Maltu a Messinskou úžinou zpátky. Ale to až na jaře 2011.

LEAVE A REPLY