Jak se stalo již takovou mou malou tradicí, píšu vždycky krátce před Vánoci takový malý bilanční článek s výhledem na plány sezóny příští. Ani letošek není výjimkou. Sedím v kanceláři, je večer, tma, venku mrzne, dokonce sněží, skoro idylka, čekám na pošťáka, který měl himl dorazit už včera; seděl jsem tu do osmi večer a nic a dneska, když jsem se mu dovolal (ani přátelé, doručovateli lze i volat, je to na netu pošty ve sledování balíků, věřím, že má každý doručovatel z toho o Vánocích nekonečnou radost), tak mi řekl, že neví, jestli to donese dneska, že snad možná zítra. Krucinálfagot proč mi někdo musí posílat ausgereknecht balík do ruky???

No prostě skoro idylka, abych se vrátil k tématu. Letošní sezóna dopadla moc fajn. Nic velkého se nerozbilo, nikdo se nezranil, všechny posádky vypadaly spokojené. Plán jsme splnili – namontovali jsme nový ovládací panel, dopluli a prozkoumali Sporády, včetně míst, kde se natáčel film Mamma Mia. Vnějškem Evie jsme se pak vydali dolů na jih až na Kyklády, kde jsme navštívili perlu Kyklád, tedy Mikonos a další ostrovy v oblasti. Plavby po návratu do Saronského zálivu zpestřily dvě party freediverů a samozřejmě všechny dobroty co jich jen je na Porosu, v Ephidauru a v …. no prostě to znáte (jestli jste s námi tedy byli).

Ta nadcházející sezóna nám začíná velmi záhy. Plavba na Kubě a pak toulání po pozemských krásách karibského ostrova. Taky konečně vyzkoušíme katamarán. No a pak někdy na přelomu února a března poletíme tak na týden pracovat na Aeginu na lodičce, abychom koncem dubna vypluli k jihu Peloponésu. Hydra, Navplio, Leonidio, Monemvasia, pak kolem druhého nejjižnějšího mysu Evropy s cílem navštívit divukrásný a starobylý ostrov Kythira, za kterým už leží jenom Kréta. Až se tam dost vynaplavíme, vyrazíme na sever podél západního pobřeží Peloponéstu do Jónského moře, kde stravíme celý zbytek jara a začátek léta. A potom celý okruh uzavřeme plavbou přes Korintský záliv až ke Korintskému průplavu, skrz který proplujeme zase do moře Egejského. Cestou samozřejmě nezapomeneme navštívit střed světa, Delfy a místa, která jsme nestihli navštívit v sezóně 2016, kdy jsem byli v Jónském moři naposledy.

No tak uvidíme, jak nám plány vyjdou a bude-li jim Poseidon nakloněn. Bez toho jsou totiž všechny plány k ničemu.

Tak přeji krásné a hlavně klidné svátky a co nejlepší rok 2018!

Jarda

2 COMMENTS

  1. Ahoj !
    Ten plán se mi líbí a rád bych se zúčastnil hned z kraje sezony. Více jsem psal začátkem prosince Jardovi na mail.

LEAVE A REPLY