Tak a jako každoročně, týden před Vánoci, sedím v kanceláři a bilancuji, jaká že to byla uplynulá sezóna a jaké jsou plány na rok příští. Kolem mě zvolna utichá pracovní ruch, co jsme nestihli, už asi nestihneme, a tak mám čas na trochu zamyšlení.

Především, co se letos povedlo. Podle plánu proběhl pracovní týden v loděnici při pracích na Meret, která pak vyplula podle plánu. Hned poté následoval týden ve Skotsku, kde Terka získala britský průkaz Day skipper a Skipřenka udělala vytoužené a náročné zkoušky na RYA Yachtmastera. Hurá, už jsme doma dva. 🙂

Pak přišla moje skoro měsíční plavby podél východního pobřeží USA z Washingtonu přes Philadelphii, New York do Bostonu s Františkem Novotným na Freelordu. No a pak následovaly tři krásné červencové týdny v Egeji na Meret a na konci léta pak další dva. Plachtění, koupání, potápění… nádhera.

Co se však nepovedlo podle plánu je, že letos nestíhám do blogu všechno zapsat. Skončil jsem skotským týdnem a čeká mě popsat celou Ameriku a Meret v Egeji. Ach jo. Vynasnažím se to co nejdřív dohnat. Snad během ledna.

Co je velká, trochu smutná, novinka je, že od podzimu už není Meret naší plachetnicí. Náš menšinový podíl jsme na podzim prodali většinovým vlastníkům. Bylo to rychlé – když jsme v září Meret opouštěli, nenapadlo nás, že už na ní nepoplujeme… Ale zjistili jsme, že bez lodě být neumíme, a tak jsme rozbili prasátka, vzali si nějaké půjčky a náš nový člen rodiny má jméno Gaia. Je o trošku mladší než Meret, její akorát 15 let, a stala se naším novým parťákem do Středozemního moře.

A s tím souvisí plány na sezónu 2016, které jsou zcela ve znamení Gaiy. Momentálně je Gaia v Chorvatsku, v Sukošanu. Velmi brzy se s ní chystáme vyplout a přepravit ji do Bašky Vody na Makarské, kde na nás počká do jara. Potom vyplujeme směrem na jihovýchod a Otranskou úžinou zamíříme do Jónského moře. Čekají nás takové ostrovy jako Korfu, Zakynthos, Ithaka a další. Poté, co se dost naplujeme v Jónském moři, zamíříme do starobylého Koryntu a Koryntským průplavem vplujeme do Egeje. No a to už budeme doma! 🙂 Zbytek sezóny chceme strávit v Saronském zálivu, částečně i na Kykládách a hlavně na našem milovaném Porosu!

Tak nám držte palce, ať se na lodi nic nerozbije a Poseidon je naší Gaie dostatečně milostiv.

Krásné svátky Vám všem!

 

LEAVE A REPLY