Cesta kolem světa začíná prvním krokem a tedy i náš tým začíná cestu na moře malinkou šlápotou. A to školením na průkaz „Vůdce malého plavidla“ (způsobilost M), vedení plachetnice (způsobilost S) a aby to platilo nejen pro sladkou vodu, ale i pro slanou, tak k tomu patří způsobilost C.

Školení na výše zmíněné způsobilosti organizovala společnost AZ Euro Yachting, u které máme domluvený i jachtařský kurz na moři zakončený zkouškou na kapitanátu v Zadaru. Proč zrovna AZ Euro Yachting? Protože je máme v ulici! .

Samotné školení probíhalo v sobotu 7.3. od 9:00 do poctivých 18:30. Co k němu říct? Především patří dík Martinovi Hacmacovi, který školení prováděl a poctivě s námi prošel všechny otázky všech způsobilostí. A nejen otázky procházel, ale i vysvětloval a vysvětloval. Výkon to byl obdivuhodný, protože mluvil skoro deset hodin.

Informací bylo spousta, všechny užitečné. Ta hezčí polovina našeho týmu se dokonce tak spřátelila s mísními jachtaři, že dostala nabídku na cestu na Balt. .

Nicméně od soboty pilujeme znalosti pomocí simulátoru zkoušek na webovkách Státní plavební správy www.spspraha.cz/prukazy/zkousky.asp a hned, jak se na zkoušky vypravíme, napíšeme o tom do lodního deníku.

LEAVE A REPLY