A jako již tradičně na konci každého roku sedím v kanceláři, sám, nikde nikdo, redakční ruch utichl a já tak přemýšlím nad rokem právě uplynulým a jachtařskou sezónou, která klepe na dveře.

Tu letošní, právě uplynulou sezonu jsme začali už na Silvestra, na italské Elbě, pokračovali jsme zimní plavbou po Jadranu v únoru a jaro zakončili ve Skotsku kursem a posléze zkouškou u anglické RYA. Léto jsme podle plánu strávili na Meret v Řecku, stejně jako podzim, který byl ukončem závody historických lodí Brandarise Rase v Holandsku. No – nebylo to špatné.

A v roce 2015? Začneme pozdě – přípravným týdnem v Řecku, pak přijde Skotsko a pak, moje velká plavba v Americe – jestli to tedy vyjde. A konečně je v plánu zase Orlík, Ochcehule a Terk posádky. A jako obvykle, začátek léta strávíme v Řecku na Meret, stejně jako podzim. A dá-li nakladatelský pánbůh, tak vyšetřím i týden pro La Grace, která se bude potulovat po Severním moři a Baltu.

No – není toho málo. Nezbývá než si přát, aby se v nové roce nic neočekávaného nestalo, všichni byli zdraví a Poseidon posílal jen ty správné větry. A to všechno přeju i vám všem ostatním.

LEAVE A REPLY